35. kapitola 2/2

24. dubna 2008 v 12:24 | Sapfó |  Bludička v temnotách
Na letišti Heathrow se davem cestujících mudlů prodírala prazvláštní dvojice. Dívka k sobě přitahovala pozornost kolemjdoucích mužů a raději si přitahovala kabát blíže k tělu, i když uvnitř haly bylo teplo. Muž se vyjeveně rozhlížel kolem sebe a vstřebával atmosféru ohromného letiště, na kterém v životě nebyl. Ze stropů visely skleněné koule, zábradlí byla vybavena blikajícími řetězy a z amplionů se nesly vánoční koledy, občas přerušeny důležitým hlášením.

"Albe, mám pocit, že je to támhle," zavolala za sebe Edith.
"Já myslel, že víš, kam jdeš," zapochyboval Albus.
"V životě jsem tady nebyla. Je to jedno z největších letišť v Evropě, jsem ráda, že jsem našla tabuli příletů," zasmála se.
"Aha," začervenal se Albus.
Prodírali se dál davem, až dorazili k terminálu, u kterého měla přistávat letadla z Prahy.
"Myslím, že jsme to našli!" zvolala Ed.
Když se otevřela brána a vyšel z ní Edithin otec, celá se rozzářila a vrhla se mu kolem krku.
"Tati!" vykřikla.
"Děvenko, chyběla jsi mi," poplácal ji po zádech.
"Ty mně taky, tatínku," vlepila mu pusu na tvář. "Jak je doma? Povídej, co holky?"
"Doma je vše v pořádku. Jen Lucinka se po tobě stále ptá."
"Lucinka?" ozval se Albus.
"Jo, moje neteř," usmála se Edith a zároveň chtěla Albuse představit, ale otec ji předběhl.
"Ty budeš jistě James, že? Edith o tobě hodně vyprávěla."
"Ne, jsem jeho bratr, Albus. Těší mě," natáhl ruku a podezřívavě tvářící se pan Valik ji přijal. "Chtěl jsem jít, protože mě fascinují letadla," dodal na vysvětlenou, když viděl obličej Edithina otce.
"Mě také těší. Tak a co teď? Co budeme dělat?"
"Vezmeme tě do Godrikova Dolu. Jistě jsi unavený," vzala Edith otcův kufr.
"Jo, dvě hodiny v letadle byly opravdu namáhavé," zasmál se, "ale asi bychom tam měli jít, že? Jak se tam dostaneme."
"Asistovaným přemísťováním. Ještě jsme to spolu nezkoušeli, ale není čeho se bát," zamrkala Ed.
Došli k údržbářské místnosti, vlezli dovnitř tak, aby je nikdo nezahlédl a přemístili se společně před vilu Potterových.
Matěj byl uchvácen. Vypadala přesně jako vily z viktoriánské doby, které tak obdivoval. U dveří je přivítala paní domu společně s Harrym, Jamesem a Lily.
Po společné večeři pomohla Edith otci s vybalením těch několika málo věcí, které si přivezl. "Ten tvůj James vypadá moc dobře. Líbí se mi mnohem víc, než tví švagři," zasmál se otec.
"Tak to neříkej ségrám," oplatila mu úsměv Edith.
"Neboj. Vím, jak by to dopadlo."
"Je doma sníh?"
"Není. Jsem nadšený, že je tady. Vánoce na sněhu jsem nezažil ani nepamatuji."
"Ano, je tu krásně. Co teprve v létě!"
"Chceš tu zůstat už napořád?" zachmuřil se otec.
"Nevím. Stýská se mi po domově, ale tady je to úžasné. Vždycky jsem sem chtěla jet, vždyť to víš," zadívala se z okna na zasněženou krajinu. Z oblak se opět začal snášet bílý poprašek a doplňoval tak kouzelnou atmosféru.
"Chybíš nám, holčičko."
"Vy mi taky chybíte, vždyť to říkám," došla k otci a objala ho. "Ale dost melancholie. Teď jsi tady, tak musíme vymyslet program na svátky," usmála se.
"Zítra asi nic nepodnikneme, že?"
"Zítra ne, zítra odpoledne se sjede celá Harryho rodina a bude se slavit. Ale hned o Boží hod můžeme vyrazit do Londýna."
"Už se na to moc těším."
"Já taky. Ale teď už bys měl jít spát. Jak jsem se doslechla, čeká tě náročný den. Jamesův dědeček je zapálený mudlolog," usmála se a při slově mudlolog naznačila prsty uvozovky.
"Mudlolog?"
"To zjistíš," zamrkala, políbila otce na tvář a s přáním dobré noci zmizela na chodbě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliota Eliota | Web | 25. dubna 2008 v 18:56 | Reagovat

Nechtěla jsem to psát k nějaké kapitole, ale jsou tu jen kapitoly. :D Což ale nevadí. Určitě si nějakou brzy přečtu. ;)

A děkuji za tvůj komentář, potěšil mě :) Ael budu tě muset zklamat, protože v Nejen tvým přání mv nejbližší době nechystám pokračování, plně se věnuji povídce Ve stínu kouzel. ;) Ale jen to dopíšu VSk, tak pokračuju v NTP :)

2 Básnířka S. Básnířka S. | 25. dubna 2008 v 19:58 | Reagovat

Eliota: No, já mám tenhle blog jen jako odkládací právě na tyhle literární zločiny:-)

Budu ráda, když si přečteš, snad se bude líbit:-)) Nedá se svítit, na kapitoly si budu muset počkat, holt se dám do čtení Ve stínu kouzel;-)

3 Atea Atea | Web | 25. dubna 2008 v 20:05 | Reagovat

Ách... Je to rozkošný. :o) Jak já tuhle povídku miluju, ty dokážeš nádherně navodit tu atmosféru... a máš to bezchybný. :o) Prostě řeknu jediné: rychle dál :o)

4 Básnířka S. Básnířka S. | 25. dubna 2008 v 20:39 | Reagovat

Atea: Ale bezchybné to není;-) Mám pro tebe potěšující zprávičku - možná kapitola přibyde ještě než si přečteš tenhle komentář;-))

5 Eliota Eliota | Web | 25. dubna 2008 v 20:43 | Reagovat

Básnířka S.: A jaký je tvůj "neodkládací" blog? :)

6 Livian Livian | Web | 25. dubna 2008 v 22:03 | Reagovat

Konečně jsem jí dočetla, chjo takhle to přesně chodí, když vás v jenom kuse někdo vyrušuje, ale opravdu jsem udělala naprosto dobře, že jsem si to dočetla až do konce, je to krásné hrozně moc....myslím že začnu zpracovávat i ty minulý kapitolky i když nevím jak rychle to půjde...o něco takového se nemůžu připravit :)

7 panthy panthy | Web | 26. dubna 2008 v 0:06 | Reagovat

Je to krásný :))) Celou atmosféru dokreslují úžasné popisy, perfektní volení slov, no prostě tichá závist :D Mno, kecám...z většiny O=D

Takže...moje milá Sapfó, koukej sem přihodit tu kapču, kterou jsi slibovala DOPSAT :) A rychle, jelikož se moc těším na další dávku bludičkování v temnotách (bezdeché zírání do obrazovky O=D)

8 Básnířka S. Básnířka S. | 26. dubna 2008 v 1:49 | Reagovat

Eliota: To tu nemůžu takhle veřejně šířit:D Co si napsat na icq? třeba prozradím:D

Livian: Jej, ty jsi to četla od konce?!:-) To je chyba, připravila ses o pár nečekaných zvratů:-)) Ale jinak díky moc, budu ráda, když si to přečteš od začátku:-))

panthy: Ty jsi kecka:D  Ale samozřejmě děkuju, opět si té chvály moc vážím;-) A kapča už tu je, heč:-)) Doufám, že se bude líbit:p

9 Livian Livian | Web | 26. dubna 2008 v 8:24 | Reagovat

No jo bohužel jsme na tvůj blogísek nenarazila dřív..určitě to napravím :)

10 Venda Venda | Web | 26. dubna 2008 v 17:51 | Reagovat

to je fakt rozkošný.. měla sem takovou strašnou náladu, tak sem si zapla net, že třeba někde budou nový kapitolky k povídkám a ty máš rovnou dvě.. =) úplńě sem se rozzářila. a pak sem tohle přečetla a zase nevim co na to říct.. protože je to jako vždycky.. fakt. nic, du na tu další, třeba bude ještě lepší.. a třeba tam bude Hugo.. =)a mě by taky docela zajímal ten tvůj druhej blog.. sem s ním.. =)

11 Básnířka S. Básnířka S. | 26. dubna 2008 v 21:47 | Reagovat

Livian: To doufám;-)

Venda: Co máš s tím Hugem? To mi řekni;-) Jsem ráda, že jsem tě potěšila:-))

12 Naiad Naiad | Web | 27. dubna 2008 v 19:30 | Reagovat

Kapitola byla úžasná! :-) Strašně mě potěšilo, že se Edith víc zajímá o tu věštbu než dřív, myslím si totiž, že se budou dít ještě zajímavější věci... jinak, jak už jsem psala v první půlce: super, jsou Vánoce! A ještě k tomu tolik lidí! Kapitola byla mile pozitivní (není to náhodou tím čtvrtečním rozhovorem :-D)

Jinak mám malou otázku (možná až trochu moc rýpavou :-P): Mluvila Edith se svým otcem anglicky, když přiletěl? Víš, zajímám se proto, že např. moje maminka by byla schopna říct jen pár zdvořilostních frází, takže bych si nebyla moc jistá, jestli by se z tolika lidí za chvíli nezbláznila... ale když to tak vezmu, pan Valik bude asi přibližně stejný ročník jako my, takže anglicky asi umí...  no prostě jsem si rýpla ;-)

Prostě tahle povídka je skvělá a jak už jsme si psali, ta závislost na ní je chvílemi příšerná, ale jestli budeš psát takhle dál, jsem si jistá, že to bude lepší (osobně tě tak trochu lituji, protože já jsem momentálně s psaním příšerná...)

P.S.: Moc ti gratuluji k synovci! :-) To musí být nádhera :-)

13 Básnířka S. Básnířka S. | 28. dubna 2008 v 23:40 | Reagovat

Naiad: Děkuji:-[ Ještě se toho bude dít hodně... až některé zápletky zvažuji, aby toho nebylo opravdu "moc":-) (ten původní nápad s trilogií nakonec asi nebyl úplně nejhorší:D)

Ano, náš čtvrteční hovor mo hodně pomohl;-) Opravdu to s tím zrcadlem zkus!:D

Nene, není rýpavá;-) Já nad tím sama přemýšlela:-) Edith mluvila k otci česky, tedy když se potkali a byli spolu sami;-) Když se například obrátili k Albovi, přešli automaticky do angličtiny. Pan Valik je trochu straší než my, je to dáno tím, že je vystudovaný lékař (někde jsem to tu už psala), tudíž měl děti o něco později. Narodil se 22.6.1970. Elena, jeho nejstarší dcera je ročník 1999 a Hana je ročník 2002, Edith je pak až ročník 2008. Je tedy o něco mladší než její sestry a rodiče jsou naopak o něco starší;-) Teď se dostávám k té angličtině - pan Valik je lékař, poněkud uznávanější - no řekni, na rozlehlé zahradě mají bazén...;-)) Anglicky tedy umí perfektně, manželka byla překladatelka - to je důvod, proč Edith zvládala tolik jazyků už na základce (nějak jsem ji musela donutit, aby uměla skvěle anglicky:D)

Ano, závislosti na povídkách znám;-) Na několika jsem závislá celkem dost:D Třeba na Dokonalých sušenkách;-)))

Jinak děkuji, synovec je úžasný... Jen jsem si ho ještě nepochovala... Má žloutenku(a které děťátko ne, že?:-)), tak jsem ho viděla jen pod lampou:-( Hned ve čtvrtek to hodlám domů brát přes Ládví, abych si ho konečně pochovala:-) Jinak je krásný, ale hubeňoučký, bude z něj atlet... má široká ramena;-)) A je to kluk jako buk!:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama