7. kapitola

1. února 2008 v 13:49 | Sapfó |  Bludička v temnotách
Další den ráno, když se mladý muž probudil z krásného snu, našel jeho objekt sedět na kraji bazénu s lýtky ponořenými do chladivé vody. Ačkoli bylo teprve deset hodin, slunce už dokázalo vyhnat teplotu na celých 27 stupňů. Dívka seděla opřená o dlaně a ve vodě stříhala nohama. Chtěl tam zůstat a dívat se na ni věčnost. Její dlouhé kadeře čas od času zčechral jemný letní vánek, jindy s nimi pohodila sama. Vypadalo to, jako by to byly plameny ohně, které ho co nejdřív sežehnou na uhel, takovou měly sílu. Najednou otočila hlavu jeho směrem: "Dobré ráno, čekám tu na tebe."

Vytáhla své štíhlé nohy z osvěžující vody a šla přivítat svého společníka.
"Dobré ráno, zrovna jsem vstal, nějak jsem to přetáhl," zakabonil se.
"Vždyť jsme také povídali do noci. Přinesla jsem ti něco k snídani," táhla ho najednou ke stolu. Po snídani se rozloučil a odešel. Edith měla ráda večery s Peterem, nikdy neměla někoho tak blízkého. Dokázala by si s ním povídat snad i celé roky, byla nesmírně vděčná osudu, že spletl jejich cesty dohromady.
Zbytek prázdnin proběhl v naprostém pořádku, často se vídala s Peterem, několikrát dokonce zašli do Stříbrné, které Edith tak trochu nemohla přijít na jméno. Má tomu místu říkat Stříbrná nebo jinak?
Přišel poslední srpnový den, u Valiků byla smíšená nálada. Edith se loučila se sestrami, které měla tak ráda, všechny plakaly, že už se neuvidí vůbec tolik, co doposud, paní Valiková se k nim přidala. Jediný, kdo neronil slzy, byl pan Valik, i na něm však bylo vidět, že je naměkko. Edith to měla jednodušší, že se nemusela loučit s žádnými přáteli. Se svým tanečním partnerem se rozloučila už před dvěma dny, popřála mu, aby si našel ještě lepší partnerku, než je ona, učitelce klavíru a jazyků musela slíbit, že bude pilně cvičit, aby nezahodila svůj talent.
"Neblbněte, na Vánoce jsem tu jako na koni a jaro pak uteče jako voda a budou letní prázdniny," promlouvala ke svým nejbližším mezi vzlyky.
Večer ještě poseděli v rodinném kruhu a nakonec šli se smíšenými pocity spát. Ráno se Edith probudila nezvykle brzo. Většinou vstávala až kolem deváté až desáté hodiny. Dnes sama vstala už v sedm, nemohla dospat. Na jednu stranu se na novou školu těšila, na druhou se jí děsila, nervózní byla určitě. V kuchyni už na ni čekala maminka, když ji viděla, ještě jednou ji objala a zopakovala, jak se má chovat a co nemá dělat. Poté se odtáhla se slovy: "Ještě pro tebe něco mám."
"Páni, co?" neskrývalo děvče své vzrušení.
"Je to medailonek z bílého zlata. Měla jsi ho u sebe, když jsme tě našli."
"Chtěli jsme ti ho dát při té správné příležitosti," ozvalo se za ní hlasem, který dobře znala. Byl to její otec.
Chvíli se na něj dívala a převalovala ho na dlani. Chtěla ho prozkoumat blíž, ale nešlo to.
"Nejde otevřít, zkoušeli jsme to s maminkou."
"Škoda, chtěla bych vědět, co je uvnitř." Položila si medailon zpátky na dlaň a ukazováčkem druhé ruky ho pohladila. Jako by to bylo heslo, otevřel se na ni.
"Panebože," vyhrkla, "ono se to otevřelo!"
"Co je v tom, zlatíčko?" zeptali se rodiče unisono.
"Podobenka ženy."
Rodiče se na obrázek také podívali. Opravdu, zevnitř zlaté ozdoby se na ně usmívala éterická bytost, měla blond vlasy a zářivě zelené oči. Střídavě mrkala a cenila své bílé rovné zuby.
"To to," nezmohla se na víc Edith.
"Asi ano, děvče," odpověděla jí matka.
"Jsi jí nesmírně podobná, jen vlasy máš jiné."
"Moje matka," vzala si Edith medailonek zpátky k sobě. Pověsila si ho kolem krku a byla přesvědčená, že už navždy bude jejím společníkem.
"Děkuju, že jste mi ho dali dnes. Lepší příležitost by asi nebyla," se slzami v očích objala oba své rodiče.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Naiad Naiad | Web | 5. února 2008 v 23:34 | Reagovat

Já jsem tak hrozně zvědavá! (A k tomu mě donutili jen povídky :-D) Kdo můžou být její rodiče? Já asi nepůjdu psát dokud to nepřečtu... no jdu na další, je to skvělé!

2 Básnířka S. Básnířka S. | 6. února 2008 v 21:36 | Reagovat

Zatím si to nechám jako tajemství;o))

3 jééééééééé jééééééééé | 15. února 2008 v 20:33 | Reagovat

to je hezký.. kdo jsou její rodiče? kdo je peter? jé to je dobrý že mám ještě tolik kapitolek před sebou.. =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama