Na úvod

26. ledna 2008 v 0:59 | Sapfó |  Pohlazení pro čtenářskou duši
Nebudu psát, kdo jsem a jak se jmenuji. Pokusím se Vám představit trošku jinak prostřednictvím mých oblíbených knih. Budu se snažit, aby jejich seznam nebyl maximálně vyčerpávající, přeci jen vás nechci unavit hned na začátku.;o)) Kdo chce vědět víc, může se mě zeptat, možná povím, možná ne. Když budete chtít vědět ještě víc, můžete se porozhlédnout po portálu blog.cz a najít mé první starší útočiště, které je jen a jen o mé maličkosti. Časem možná povím víc, ale zatím zůstanu zahalena rouškou tajemství.;o)


Mika Waltari - Egypťan Sinuhet
Už dlouho jsem tuto knihu nečetla, ale určitě se k ní brzo vrátím. Dovede Vás vtáhnout do doby, ve které se odehrává. To je do vlády faraona Achnatona, Tutanchamona a dalších. Na konci knize chcete věřit a možná i věříte, že se to tak opravdu odehrálo.

Jane Austenová - Pýcha a předsudek
Tuto knihu nádherně vystihuje věta pronesená Meg Ryanovou ve filmu Láska přes internet: 'Vždy trnu, jestli se na konci Elizabeth s panem Darcym opravdu dají dohromady!' Jsem na tom stejně. Jane Austenová je jedna z mých totálně nejoblíbenějších autorek a popisuje nádhernou dobu přelomu 18. a 19. století v Anglii. I její další knihy Rozum a cit, Emma a Mansfieldské panství (někdy Mansfieldský park) jsem přečetla jedním dechem. Zatím jsem neměla čest jen s Annou Elliotovou a Opatstvím Northanger, které se na mě jistě už třesou!;o))

John Ronald Reuel Tolkien - trilogie Pán Prstenů, Hobit, Silmarillion
Obdivuji tohoto oxfordského profesora, který je mým nejoblíbenějším, dokázal vymyslet tak kompaktní svět, který je dokonale nezávislý na tom našem. Pro dokonalost tohoto světa nejsem a asi ani nikdy nebudu schopna vymyslet nějaký příběh odehrávající se v něm.

James Redfield - Celestinské proroctví
Dobrodružství, ale i meditace, to čekejte od tohoto díla. Mám jednu výtku, chvi víc meditace a méně dobrodružství!=o)

Truman Capote - Snídaně u Tiffaniho
Nádherné filmové zpracování a ještě nádhernější kniha, která ve Vás vzbudí i takové pocity, o kterých jste neměli zdání. Capote je vynikajícím vypravěčem, což dokazuje i v dílku Letní plavba, které právě dočítám.

Richard Bach - Jonathan Livingston Racek
Poetická novela, kterou máte zhltnutou za jedno odpoledne, přesto se k ní už večer chcete vrátit. Na stolku mi leží její bilingvní vydání, které jsem dostala od spolubydlící k narozeninám.

Arthur Golden - Gejša
V příštím životě bych chtěla být gejša... Její život zde není popisován úplně růžově, ovšem celé prostředí knihy mě uchvátilo. Tato kniha má i své filmové zpracování, které ovšem zdaleka nedosahuje kvalit své předlohy.

Robert Fulghum - Už hořela, když jsem si do ní lehal
Netradičně nebudu psát o jeho asi nejslavnější 'Všechno, co opravdu potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské škole' a sáhnu po první, kterou jsem od něj četla, dokonale jsem jí propadla a jeho povídky se mi staly drogou. Doporučuji vždy jednu před spaním, pokud nejste závislí jako já.;o))

Mario Puzo - Kmotr
Udržela jsem se a nepodívala se na filmové zpracování, dokud jsem knihu nedočetla. To bude asi také důvod, proč jsem poslední stránku obracela po třech dnech. Tohle si prostě nesmíte nechat ujít!

Joanne Kathleen Rowlingová
Odolávala jsem dlouho, až na střední jsem tomu plně podlehla. Je to čtivé, má to šmrnc. Dokonce jsem propadla natolik, že jsem si představovala příběhy odehrávající se v jejím světě, kouzelnickém světě. Něco jsem na papír hodila, ale až v poslední době jsem se k této činnosti vrátila. Zkusím Vám své příběhy a nápady předat, jen doufám, že mě za ně nějak neukamenujete...

Začnu zde asi Bludičkou v temnotách, je to zatím jen pracovní název, dokud nepřijdu na jiný a první kapitolu sem zatím také dávat nebudu. Uvidíme... třeba Vás (tedy zatím nikoho=o)) napnu a dám ji sem až po dopsání celé první části, zatím chystám trilogii, ale může se to vyvinout úplně jinak!;o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ililik ililik | E-mail | Web | 8. března 2008 v 16:52 | Reagovat

ahoj, víš o tom, že máme stejný vkus na knížky? Většinu z nich jsem taky četla. Chtěla jsem se zeptat, jestli pořád platí tvoje nabídka na betování. Jestli jo, tak se mi prosím ozvi na mail a domluvíme se...díky

2 Básnířka S. Básnířka S. | 9. března 2008 v 16:29 | Reagovat

ililik: No to je super! Snad jsem ani nedoufala, že najdu nějakou takovou spřízněnou duši=o)

3 Albii Albii | Web | 24. března 2008 v 17:26 | Reagovat

Nečetla jsem sice všechny tyhle knížky.. ale základem je pro mě taky Racek od Bacha... Tu knížku čtu minimálně 4x za rok.

4 Básnířka S. Básnířka S. | 2. dubna 2008 v 1:00 | Reagovat

Racek je úžasný! Toho jsem přečetla poprvé, když jsem jela metrem... než jsem pak došla k ségře do bytu, nemohla jsem se dočkat, až to dočtu=o)) Samozřejmě, že jsem se do toho pustila hned, jak jsem u ní v obýváku dosedla=D

5 Básnířka S. Básnířka S. | 2. dubna 2008 v 1:01 | Reagovat

P.S. Určitě si některé přečti! Které jsi nečetla?

6 maja maja | 4. května 2008 v 19:33 | Reagovat

Nejdříve jsem si myslela, že jsi Míša P. z Ostravy, ale dle dalších indicií soudím, že nejsi. Či se mýlím? :-)Skvěle by jste si rozuměly - jestli už náhodou nejste v kontaktu. Kdyby jo, tak ji zdravím.

7 Básnířka S. Básnířka S. | 5. května 2008 v 22:31 | Reagovat

maja: Nene, z Ostravy nejsem a Míša se taky nejmenuju:-) Máme stejné oblíbené knihy?:-) V kontaktu s ní nejsem, ale celkem mě to láká... když to tak říkáš:-))

Ty blog máš?

8 maja maja | 7. května 2008 v 7:35 | Reagovat

Básnířka S.: Ne-e, ještě nemám, ale za chvilku se na tom bude pracovat. takový blog tady ještě nebyl :-)

Jestli chceš, dám ji odkaz na tuhle stránku. Pokud ji už sama neobjevila, či jestli nekecáš a nejsi to Ty :-)

9 Básnířka S. Básnířka S. | 9. května 2008 v 11:57 | Reagovat

maja: Odkaz jí klidně dej;-) ráda se seznámím:-))

na tvůj blog se taky těším:D Ten sem musíš pak zalinkovat:D

A opravdu nekecám;-)))

10 Lykao Lykao | Web | 18. srpna 2008 v 19:25 | Reagovat

Jo, Rowlingová, té jsem odolávala asi rok a půl, v prvňí a částečně druhé třídě :D Tehdy se to všem líbilo, a já prostě musela být v opozici, tenkrát jsem zase žrala Tolkiena a nedala jsem na něj dopustit. Pak jsem si skusila přečístr první díl, a začala závislost, když mi bylo devět začala jsem číst povídky na intrernetu a nastala druhá závislost....

Jééé, Jonathan Livingston Racek, to jsem, dostala asi před rokem od bratra, je to naprosto geniální knížka, krátká, ale geniální! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama